• 24 Haziran 2021 Perşembe günü Saat 20.00′ da İstanbul Üniversitesi, Enformatik Bölümünden Araş. Gör. Dr. Elif Kartal hocamız ile “R’ da CNN ile Bir Derin Öğrenme Uygulaması” başlıklı bir webinarımız olacaktır. Kayıt için Meetup hesabımızı ziyaret ediniz.
 • 03 Haziran 2021 Perşembe günü Saat 20.00′ da Eskişehir Teknik Üniversitesi, İstatistik Bölümünde lisans öğrencisi Tolga ULUS ile “R’ da Veri Kazıma ile İstatistiksel Analiz” başlıklı bir webinarımız olacaktır. Kayıt için Meetup hesabımızı ziyaret ediniz.
 • 27 Mayıs 2021 Perşembe günü Saat 20.00′ da Eskişehir Teknik Üniversitesi, İstatistik Bölümünde Doktora öğrencisi Yonca Yazırlı ile “R’ da tm paketi ile Metin Madenciliği” başlıklı bir webinarımız olacaktır. Kayıt için Meetup hesabımızı ziyaret ediniz.
 • 6 Mayıs 2021 Perşembe günü Saat 20.00′ da Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, İstatistik Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Özge Özdamar hocamız ile “R’ da Renk Teorisi ve Uygulamaları” başlıklı bir webinarımız olacaktır. Kayıt için Meetup hesabımızı ziyaret ediniz. Sunum dosyasına ulaşmak için lütfen tıklayınız.
 • 28 Nisan 2021 Çarşamba günü Saat 20.00′ da Uludağ Üniversitesi, Biyoistatistik Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Deniz Sığırlı hocamız ile “R’ da zamana bağlı ROC Analizi” üzerine bir webinar etkinliği düzenlenecektir. Kayıt için Meetup hesabımızı ziyaret ediniz.
 • 15 Nisan 2021 Perşembe günü Saat 20.00′ da Dr. Öğr. Üyesi Burcu Mestav (Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, İstatistik Bölümü) hocamız ile “R’ da Bayesci yaklaşımla Basit Doğrusal Regresyon Analizi”‘ ne ilişkin uygulamalı bir webinar düzenlenmiştir. Kayıt için Meetup hesabımızı ziyaret edebilirsiniz. Sunumda kullanılan dosyalara ulaşmak için tıklayınız.
 • 25 Mart 2021 Perşembe günü Saat 20.00′ da Dr. Öğr. Üyesi Fulya Gökalp Yavuz (ODTÜ, İstatistik Bölümü) hocamız ile bir webinar etkinliği düzenlenmiştir. Etkinlik kapsamında “(.)apply Fonksiyonları ve Kullanım Şekilleri“ üzerinde duruldu. Kayıt için Meetup hesabımızı ziyaret edebilirsiniz. Sunumda kullanılan R.script için lütfen tıklayınız.
 • 8 Mart 2021 Dünya Kadınlar gününde saat 19.00′ da gerçekleşecek olan “Data Talks V” başlıklı online etkinlik ve detaylar için twitter hesabımızı ziyaret edebilirsiniz.

 • Konuşmacılar ve konular :
  Erlin Gülbenkoğlu, Rovio, Data Scientist, “Makine Öğrenmesi Modellerinin Tahminlerini Açıklama”
  Cansu Kavili, Red Hat, Site Reliability Engineer, “Veri Bilimi için DevOps”
  Zeynep Küçükçavdar, LC Waikiki, İş Analitiği Birim Yöneticisi, “Perakende Sektöründe Makine Öğrenmesi Uygulamaları”